Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! W tym czasie obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w tej akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Światowy Dzień Zespołu Downa jest świętem ustanowionym w 2005 roku i ma na celu budowanie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje ONZ (Organizacja Narodów Zjednoczonych).

W naszej szkole Światowemu Dniu Zespołu Downa towarzyszył konkurs plastyczny na projekt kolorowej skarpetki. Wzięli w nim udział zarówno uczniowie klas młodszych, jak i starszych.

Jury nagrodziło prace następujących autorów:

I miejsce ex aequo: Julia Białkowska kl. 5a i Pola Hawro kl. 1a

II miejsce ex aequo: Daniel Dabas kl. 3c i Agata Podeszwa kl. 3d

III miejsce: Abigail Jasikowska kl. 1a

oraz przyznało wyróżnienia dla:

Mai Isaku kl. 1a

Krystyny Beskurskiej kl. 3c

Leny Białkowskiej kl. 1d

Hanny Wróbel kl. 1a

Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za udział w akcji i konkursie :)

12 kwietnia 2024 | Katarzyna Kochan-Marchot, Maria Grzegórzko, Justyna Wolecka | Powrót do spisu wiadomości