Spotkanie z Mają Strzałkowską

W dniu 25 kwietnia uczniowie klasy II b uczestniczyli w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Filia nr 23 MBP we Wrocławiu) w warsztatach, prowadzonych przez autorkę książek dla dzieci - Maję Strzałkowską.

Podczas spotkania uczniowie wzięli udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat tworzenia książek. Dowiedzieli się jak długo trwa drukowanie książek, na czym polega ich promocja, mogli policzyć czy w godzinę można podpisać 1000 egzemplarzy książek, a także wzięli udział w pakowaniu książki na czas, i wymyślali tytuły do krótkiej historyjki.

Detektywistyczne książki „Julka i Szpulka” autorstwa Pani Mai Strzałkowskiej bardzo zainteresowały drugoklasistów i z pewnością już niebawem uczniowie wcielą się w role małych detektywów i wraz z bohaterami książek będą przeprowadzać śledztwa i rozwiązywać intrygujące zagadki.

25 kwietnia 2024 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości