"Aktywni-Pozytywni" - spotkanie z...?

We wtorek w ramach projektu „Aktywni-Pozytywni” w naszej szkole gościli kolarze Wiesław Turzański oraz Tomasz Turzański. Ojciec i syn opowiedzieli o swojej wspólnej pasji i korzyściach płynących z jazdy na rowerze. Panowie uwielbiają trenować w górach, a do tej pory łącznie przejechali aż 99 tysięcy km!

Pomimo tego, że mieszkają w różnych miastach (ok. 130 km od siebie), należą do grupy kolarskiej Ciclismo Wrocław. Dzieciom z klas 1a i 1b szczególnie podobały się zajęcia – miały okazję zobaczyć dwa różne rowery, porównać je, wylosować nazwy części rowerowych: potem wskazać je lub dowiedzieć się gdzie się one znajdują. Wychodząc z naszej szkoły kolarze otrzymali gromkie brawa od wszystkich uczniów 0-III!

Wiesław i Tomek Turzańscy wraz z klubem Ciclismo Wrocław przekazali dla uczniów naszej szkoły gadżety (bidony, odblaski, etc.) z logo sponsora Deichmann – część z nich została rozdana, a pozostała część będzie do wygrania w ramach ogólnoszkolnej akcji „Rowerowy Maj”. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie wezmą w niej udział!

Dziękujemy za poprowadzenie tak interesującej lekcji i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym!

19 kwietnia 2018 | Iwona Turzańska | Powrót do spisu wiadomości