Wizyta w bibliotece

20 marca uczniowie klas trzecich, z grupy VI i VII wybrali się do Biblioteki Publicznej przy ul. Reja. Tematem spotkania była „TOLERANCJA”. Podczas zabaw integracyjnych i gier dramowych prowadzonych przez panie bibliotekarki dzieci dowiedziały się, że szanowanie „innych” mimo tego, iż różnią się zachowaniem lub wyglądem stanowi podstawę naszego życia i wychowania. Ważne jest, aby człowiek umiał wsłuchać się w ich uczucia. Wizyta upłynęła w miłej, przyjaznej atmosferze.

Warto podkreślić, iż niektórzy trzecioklasiści z naszej szkoły i ich rodzice bardzo chętnie wypożyczają tam nie tylko książki, ale też multimedia. Zachęcamy wszystkich do częstego odwiedzania tego miejsca. Wisława Szymborska pisała: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” i miała rację!

27 marca 2018 | Powrót do spisu wiadomości