Logopedyczne pocztówki

„Logopedyczne pocztówki ” – ogólnopolski projekt edukacyjny

Autorka: Anna Jasińska

rok szkolny 2023/24

Głównym celem projektu „Logopedyczne pocztówki ” jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek oraz utrwalanie prawidłowej wymowy. Organizatorem projektu jest Samorządowe Przedszkole we Włosienicy wraz z autorką projektu Anną Jasińską. Jest to projekt zasięgu ogólnopolskiego, w którym udział mogą wziąć wszystkie placówki przedszkolne oraz szkolne na terenie całego kraju. Dzięki projektowi małymi kroczkami przybliżymy naszym dzieciom nie tylko obraz najbliższego otoczenia, ale także całego kraju oraz stworzymy zbiór wierszy do utrwalania prawidłowej wymowy głosek. Projekt odnosi się do podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Uwzględnia jego obszary: poznawczy, społeczny, emocjonalny i językowy.

Założenia projektu i cele: Głównym założeniem projektu „Logopedyczne pocztówki” jest wysyłanie pocztówek z wierszami logopedycznymi do placówek biorących udział w projekcie. Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy będą mieli okazję do nawiązania kontaktu z dziećmi z innych placówek oświatowych, do promowania własnego regionu i przedszkola/placówki, a także do utrwalania wymowy poprzez naukę wierszy logopedycznych.

Cele : 1. kształtowanie więzi z krajem ojczystym, poznanie jego historii, zabytków, kultury

2. nawiązanie współpracy między przedszkolami na terenie Polski

3. promowanie placówki przedszkolnej