Ostatnia nadzieja

„Ostatnia nadzieja” to przedstawienie ekologiczno-literackie przygotowane przez uczniów klas 5-6 pod kierunkiem nauczycielek: pani Jolanty Michalec i Antoniny Połch. Spektakl został zaprezentowany uczniom klas 2b, 2d, 3a, 3b, 4d, 5b w piątek 26.04.2024 r. Przedstawienie „Ostatnia nadzieja” nawiązuje tematycznie do problemów dotyczących ekologii takich jak smog, dziura ozonowa, wyczerpywanie się zasobów naturalnych Ziemi. Mitologiczne postaci występujące w spektaklu: Zeus i Hermes próbują zmotywować człowieka do zmiany postępowania, zatrzymania niekorzystnych zmian ekologicznych w środowisku. Ich współpraca skutkuje wykorzystaniem naturalnych źródeł energii takich jak siła wiatru, energia słoneczna, energia wodna oraz zmniejszeniem zanieczyszczenia Ziemi. Młodzi widzowie nagrodzili oklaskami zaprezentowany spektakl a po nim rozwiązywali krzyżówkę tematycznie powiązaną z treścią przedstawienia. W nagrodę otrzymali szablon pandy do wycięcia, która jest symbolem zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Młodzi aktorzy również zostaną nagrodzeni zaplanowanymi na maj warsztatami we wrocławskim Teatrze Pantomimy.

29 kwietnia 2024 | Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości