Warsztaty pantomimy - spotkanie z panią Agnieszką Kulińską w naszej szkole

W miniony piątek, 17 marca, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkolnej bibliotece niezwykłego gościa. Pani Agnieszka Kulińska - aktorka Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, reżyserka i pedagog pantomimy wciągnęła klasy 4d i 5b w niezwykłą grę "bez słów".

Spotkanie okazało się dla nas rewelacyjnym wyzwaniem i świetną zabawą! Pani Agnieszka Kulińska początkowo opowiedziała nam co nieco na temat gestykulacji, mimiki, postawy ciała, pantomimy oraz pracy aktora, następnie dostaliśmy wydrukowane na kartkach ludzkie sylwetki, które z czasem nabierały barw - każdy z nas miał za zadanie nadać naszemu papierowemu aktorowi cechy szczególne oraz zaznaczyć elementy, które składają się na grę aktorską.

A potem? Potem mieliśmy okazję dać popis na scenie: niektórzy próbowali wyjść z klatki, inni sunęli zgrabnie po ścianach, część z nas chodziła, no i praktycznie każdy mógł wydobyć z pudełka coś niezwykłego: ptaka? mandarynkę? sztangę? - ograniczała nas jedynie nasza wyobraźnia, a trzeba nieskromnie przyznać, że pod okiem pani Kulińskiej rozwinęliśmy nieco skrzydełka i puściliśmy wodze fantazji!

Kolejnym ważnym etapem spotkania była projekcja filmu dotyczącego Henryka Tomaszewskiego - założyciela i dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Mogliśmy bliżej przyjrzeć się grze aktorów, ale też zadać mnóstwo pytań!

Spotkanie zakończyliśmy z uśmiechem, kwiatami i pięknie dziękując za przemiłe spędzony czas, udało nam zdobyć autograf Aktorki.

Dziękujemy za spotkanie!

21 marca 2023 | Antonina Połch, Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości