Wirtualne podróże

We wrześniu uczniowie klasy III b rozpoczęli realizację międzynarodowego projektu edukacyjnego „Wirtualne podróże”. Projekt ma na celu pobudzenie aktywności poznawczej dzieci poprzez udział we wspólnych działaniach, zachęcanie do zdobywania wiedzy o świecie i świadomego podróżowania oraz zakłada kształtowanie postawy otwartości. Wykonując obowiązkowe zadania trzecioklasiści będą poznawali świat i rozwijali różnorodne kompetencje m.in. kreatywność, szacunek, akceptację. Pierwsze zadanie już gotowe - karta do ALBUMU WIRTUALNEGO PODRÓŻNIKA.

Przed nami wiele ciekawych lekcji online z Nauką w plecaku i panią Sabiną Piłat. Czekamy na październikowe spotkanie, podczas którego spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie:

Czy warto podróżować?

Czy znamy sławnych podróżników?

Jak wygląda świat? Ile ma kontynentów i jak na nich jest?