Projekty: Aktywni - Pozytywni; Podróże na Kraniec Świata; Kim zostanę, gdy dorosnę?

PROJEKT Aktywni - Pozytywni

W ramach projektu Aktywni-Pozytywni od lutego 2018r. zapraszamy sportowców/osoby aktywnie fizyczne na żywe lekcje z uczniami. Prelegenci pokazują zdjęcia, opowiadają o tym, czym się zajmują i jak rozwinęła się ich pasja. Przede wszystkim, uczniowie dowiadują się z jakich powodów goście uprawiają dany sport i jakie z tego płyną korzyści. Zawsze natomiast pojawia się wzmianka o tym, że poza sportem warto dbać o własną edukację, ponieważ nie zawsze sportowiec znajduje sponsorów pokrywających koszty, warto mieć w przyszłości i pracę, i pasję. Poza tym, by jak np. Pan Krystian Izert brać udział w amerykańskich szkoleniach trzeba znać j. angielski! Projekt ma na celu zaszczepiać aktywność fizyczną w uczniach, zarażać ich do sportu :-)

W naszej szkole były już następujące osoby (niektóre już dwukrotnie):

Wszystkich chętnych do przeprowadzenia zajęć prosimy o kontakt z koordynatorem projektu p. Iwoną Górą (pedagog szkolny, gabinet 1.10)

PROJEKT Podróże na Kraniec Świata

W ramach projektu Podróże na Kraniec Świata zapraszamy podróżników, którzy zachęcają do podróżowania i poznawania innych kultur. Nasi goście pokazują zdjęcia odległych lub bliskich rejonów oraz gadżety z nimi związane. Uświadamiają uczniom, że w innych zakątkach świata ludzie żyją inaczej! Np. na Antarktydzie w niektórych miejscach nie ma zasięgu internetowego, więc nie można z niego korzystać. Nasi prelegenci opowiadają również o pojawiających się trudnościach i wyjaśniają, że nie wystarczy znać tylko język polski, by komunikować się z ludźmi za granicami naszego kraju.

W ramach projektu Podróże na Kraniec Świata w naszej szkole były następujące osoby:

PROJEKT Kim zostanę, gdy dorosnę?

W ramach projektu Kim zostanę, gdy dorosnę zapraszamy osoby, które opowiadają o swoich zawodzie, jego specyfice oraz przybliżają uczniom drogę, którą musieli przebyć, żeby obecny zawód wykonywać. Na tego typu zajęciach można dowiedzieć się jakie są plusy i minusy danej pracy oraz powody, dla której się ją wykonuje. Uczniowie mogą odpowiedzieć sobie na pytania czy warto się uczyć i na czym szczególnie się skupić już teraz, jeśli chce się być specjalistą, jak opowiadający prelegent. Projekt jest realizowany w ramach opracowanego w naszej szkole Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego dla wszystkich klas szkoły podstawowej.

W ramach projektu Kim zostanę, gdy dorosnę? w naszej szkole były następujące osoby: