CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa

Klasa II b i II d bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa

CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

Tegoroczna edycja projektu została zatytułowana „Na tropach DOBROCZYNNOŚCI”. Poprzez atrakcyjne zadania projektowe, uczniowie włączą się w wiele innowacyjnych działań z tekstem. Piąta edycja projektu, zaprojektowana na rok szkoły 2023/2024, polega na skorelowaniu czytania danej lektury ze zgłębianiem wiedzy na temat czynienia dobra, niesienia pomocy ludziom, zwierzętom oraz roślinom.

Po przeczytaniu książek dzieci będą zastanawiały się, jakie wartości przekazał i co dobrego dał innym bohater lektury.

Oprócz kreatywnych działań związanych z czytanym tekstem, zadaniem dzieci będzie zrealizowanie TRZECH PROJEKTÓW DOBROCZYNNYCH:

- dla innych osób, np. przedstawienie jasełkowe dla osób samotnych,

- dla zwierząt, np. zbiórka darów dla schroniska,

- dla roślin, np. sadzenie drzew.

Praca z książką stanie się przyczynkiem do realizacji wielu kreatywnych zadań oraz akcji czytelniczych.