Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych

Podczas pierwszych zajęć w ramach projektu "Myślę, decyduję, działam" którego uczestnikami są uczniowie z klasy I d, dzieci odkryły tajemnicę zagadkowych słów: wymiana barterowa, płacidła oraz awers i rewers. Ponadto, poznały historię pieniądza oraz zgłębiły tajniki zarabiania pieniędzy.

Poniżej zamieszczamy galerię autorskich monet wykonanych w ramach pracy domowej.

Brawa dla naszych przyszłych numizmatyków :)

Podczas kolejnych zajęć w ramach projektu finansowego "Myślę, decyduję, działam" dzieci z klasy I d rozmawiały o wartości pieniądza oraz o jego znaczeniu w życiu codziennym.

Podczas spotkania miały również okazję, zaprojektować swój "wymarzony skarbiec" do przechowywania drogocennych rzeczy.

PRACE KONKURSOWE NASZYCH SZKOLNYCH FINANSISTÓW!

Efekty pracy w grupach podczas realizacji tematu: "Budżet domowy". Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem oraz zapałem.

Finansiaki, czyli uczniowie klasy II d realizujący projekt Myślę, Decyduję, Działam - finanse dla najmłodszych, odbyli swoją pierwszą wyprawę do sklepu. Zdobyli podczas niej nie tylko cenną wiedzę z zakresu pieniędzy, reklamy oraz promocji, ale także bezcenne paragony!!!Pierwsze zakupy okazały się dla młodych finansistów nie lada gratką :

_____________________________________________________________________________________________

Karty płatnicze według autorskiego pomysłu dzieci. Zalaminowane będą służyły na dłużej☺ W klasie szaleństwo zakupów!