Hola Espana! – finał szkolnego projektu

26 maja w naszej szkole odbył się finał projektu „Hola Espana!”.

Uczniowie klasy 5a podzieleni na zespoły zadaniowe od października do maja poznawali język i kulturę hiszpańską. Uwieńczeniem projektu było przygotowane przez uczestników projektu spotkanie z absolwentką naszej szkoły – studentką filologii hiszpańskiej, która opowiedziała o swoim półrocznym pobycie w Hiszpanii, studiach filologicznych i ciekawostkach związanych z kulturą hiszpańską.

Uczniowie przygotowali również pytania i przeprowadzili wywiad, na podstawie którego dowiedzieli się m.in. jak długo trwa podróż do Hiszpanii oraz jakie są różnice między życiem w Hiszpanii i w Polsce. Nasz gość opowiedział także o swojej pasji – tańcu baletowym, a jedna z uczennic zaprezentowała fragment tańca flamenco.

5 czerwca 2023 | Marta Kulla, Natalia Ogrodnik, Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości