Edukacja historyczna i polonistyczna w miejscach pamięci

31 maja klasy 8c i 8d wraz z nauczycielami polskiego i historii wybrały się do Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy.

Nasi ośmioklasiści zaczęli 4-godzinną wizytę od filmu edukacyjnego ze wspomnieniami byłych więźniów oraz oglądania wystaw. Następnie zostali zapoznani z makietą oraz lokalizacją innych obozów. Potem zwiedzali rozległy teren, słuchając bardzo ciekawych, ale też niezwykle poruszających historii i poznając szczegóły życia naszych rodaków oraz innych więźniów. Na końcu zostali podzieleni na dwie grupy i uczestniczyli w warsztatach. Chłopcy brali udział w zajęciach dotyczących sportu w obozie, a dziewczynki zapoznawały się z korespondencją formalną i nieformalną. Wycieczka, pomimo poważnego charakteru, była bardzo wartościowa i ciekawa, a nasi uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem.

5 czerwca 2023 | Ewa Jakubiak-Szydłowska, Aleksandra Witkowska, Zbigniew Kiliński | Powrót do spisu wiadomości