Wyjście do Biblioteki Miejskiej przy ulicy Jesiennej

29 września 2023 r. w ramach zajęć związanych z projektem „Międzykulturowa Szkoła” grupa uczniów wzięła udział w wyjściu do Miejskiej Biblioteki przy ulicy Jesiennej 22. Wybrana biblioteka mieści się w ponadstuletnim domu - parter domu zajmują pomieszczenia miejskiej biblioteki. Wnętrze biblioteki urzeka nietypowym wyposażeniem, klimatem stuletniego wnętrza, a nawet kominkiem w centralnym pomieszczeniu.

Po bibliotece grupa była oprowadzona przez panią bibliotekarkę, która opowiedziała o różnorodnych działaniach i spotkaniach dla dzieci i dorosłych. To właśnie tutaj odbywają się cykliczne spotkania czytelnicze w formie m.in. teatrzyku kukiełkowego. Obecnie na spotkaniach czytelniczo-teatralnych pokazywane jest dzieciom przedstawienie „Przygody Baltazara Gąbki”.

Jedną z ciekawostek spotkania było obejrzenie przez uczniów prawie stuletniego rocznika gazety wydawanej w Polsce.

Wycieczka do Biblioteki Miejskiej przy ulicy Jesiennej była ciekawym doświadczeniem dającym możliwość porównania współcześnie funkcjonujących bibliotek.