Wieczór w bibliotece

W środę biblioteka została opanowana przez miłośników książek. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zrobiliśmy to wieczorem! Nie mogliśmy się oprzeć rozmowom o przyszłości, śpiewom i flirtowaniu.

Wieczór w bibliotece to nasza odpowiedź na akcję Noc bibliotek 2018, której głównym organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Spotkanie w wąskim, ale niezwykle zaangażowanym gronie przyniosło nam wiele radości i zmusiło do refleksji nad losem naszego kraju oraz kondycją polskiego społeczeństwa teraźniejszości i przyszłości. Wieczór rozpoczęliśmy poezją; wysłuchaliśmy z uwagą utworów (odnoszących się do bibliotek, książek oraz niepodległości) polskich poetów; panie Ewy czarowały głosami. Po wartościowej rozgrzewce wyruszyliśmy w teren, by zadać przechodniom ważne pytanie: jaka będzie Polska za 100 lat? Sonda uliczna okazała się sporym wyzwaniem, z którym poradziliśmy sobie jednak bez problemu – było rewelacyjnie i... chcemy więcej! Zebrane odpowiedzi oraz nasze własne propozycje znalazły się na przygotowanych w grupkach plakatach – te możecie zobaczyć w bibliotece.

To jednak nie wszystko! Poznaliśmy cytaty z utworów sprzed stu lat, a flirtowanie opanowaliśmy do perfekcji (gra "Flirt z literaturą" wywoływała śmiech i rumieńce), śpiewaliśmy (z powagą i "na wesoło") oraz dyskutowaliśmy o tym, co przed nami, co przed Polską.

Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem oraz sporządzeniem "Raportu" (przygotowanego przez panią Marzenę). Mamy apetyt na więcej, zatem niech moc bibliotek będzie z nami :)

8 czerwca 2018 | Marzena Gaczoł, Ewa Jakubiak-Szydłowska | Powrót do spisu wiadomości