Roboklocki - warsztaty programowania

Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem "Żółty Parasol" uczniowie klasy II b, II c oraz III d brali udział w kreatywnych warsztatach online z konstruowania i programowania robotów przy wykorzystaniu klocków LEGO WeDo.

Zajęcia miały formę zabawy, podczas której dzieci zgodnie ze wskazówkami instruktorów wcielali się w rolę inżynierów oraz programistów.

Na podstawie instrukcji wyświetlonej na ekranie komputera uczniowie konstruowali roboty, a następnie przystępowali do programowania zbudowanych konstrukcji wykorzystując prosty język programowania obrazkowego. Była to wspaniała okazja do rozwijania wyobraźni, umiejętności logicznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów. Może te warsztaty będą dla dzieci początkiem drogi do poznania świata zaawansowanej robotyki?

18 grudnia 2020 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości