Projekt meteorologiczny.

Klasa 2a wzięła udział w zajęciach w ramach projektu meteorologicznego.

Dzieci przez kila dni brały udział w różnych zadaniach związanych z pracą meteorologa. Poznawały różne pojęcia związane z pogodą,oglądały interesujący projekt multimedialny w którym było wiele ciekawych zdjęć przedstawiających wyposażenie ogródka meteorologicznego oraz pracę meteorologa. Przez kilka dni uczniowie obserwowali wraz z nauczycielem zjawiska pogodowe i zapisywali je w dzienniczkach meteorologicznych. Największe zainteresowanie wzbudził w uczniach pokaz poszczególnych urządzeń meteorologicznych,gdzie uczniowie sami mogli odmierzać ilość opadu w deszczomierzu, zapoznać się jak działa młynek hydrometryczny. Uczniowie w kartach pracy dopasowywali nazwy różnych przyrządów meteorologicznych z odpowiednimi zdjęciami. Dzieci przez cały okres projektu wykazały duże zainteresowanie tematem pogody i pracą meteorologa.

5 czerwca 2024 | Małgorzata Staszkiewicz, Bernadetta Bańska | Powrót do spisu wiadomości